top of page

Настава

Сматрам да у мом стилу предавања не постоји доминантна метода ни устаљени образац предавања. Често идеје за активности проистекну када се најмање надам или након доброг семинара, размене искустава са колегама, а неретко и од жеља ученика.  Пажљиво пратим шта им се то допада, шта их мотивише и колико могу да очекујем од њих, ако је у питању самостални и истраживачки рад ученика. Волим да моји часови буду прожети савременим темама, актуелном музиком, филмовима, спортским дешавањима и трендовима, како би се ученици осећали пријатно док дискутују о њима блиским темама и како би на енглески језик гледали не као на циљ, већ као на средство за успешнију комуникацију.

 

У раду најчешће комбинујем драмске, игровне, пројектне и практичне активности, затим употребу технологије, музике и видео записа.

Драмске активности

Када су у питању драмске активности које се спроводе на часовима, оне се  могу поделити у три категорије: текстови из уџбеника које ученици изводе, текстови које ученици сами осмишљавају, а везани су за актуелну наставну тему и дужи драмски текстови, најчешће у оквиру секција или додатне наставе. 

Пројектна настава

Практичне активности

Практичне активности су најчешће везане за ученике нижих разреда који рецимо израђују Сунђер Боба, како би утврдили вокабулар везан за делове тела или лутке које касније користе у глуми.

 

Ученици виших разреда најчешће израђују постере, али у петом разреду праве мост, ракету, робота, музичке инструменте, а ученици седмог разреда осмишљавају омот за ЦД, утврђујући вокабулар везан за музику, али и испољавајући своју креативност кроз осмишљавање назива песама, биографија музичара и украшавање омота.

ИКТ у настави

bottom of page